Jak nosić długie sukienki (nie tylko w kwiaty)?

Odpowiednie dobranie stylizacji z długą sukienką w kwiaty bywa problemowe. Będziesz wyglądać starzej, to do siebie nie pasuje, to nie do Twojej figury… Ile można słuchać takich opinii? Raczej żadna z nas długo nie wytrzyma. Dlatego dziś postanowiłam, że wspólnie obalimy mity dotyczące stylizacji z długimi sukienkami w kwiaty.

Z racji, że za oknami jesień będę skupiała się przede wszystkim na stylizacjach jesienno-zimowych. Możecie więc oczekiwać pomysłów na to, jak dobrać sobie długa sukienkę na nadchodzących klika miesięcy.

Na wstępie (dość przydługim już), jeszcze jedna sprawa. To co widzicie na blogu to moja osobista opinia. Nie zawsze musi się Wam podobać (i o to chodzi w życiu!), a czasem możecie mieć totalnie inny pomysł na noszenie danej rzeczy i ja to w pełni rozumiem i popieram! Wrzucajcie w komentarzach swoje uwagi, stylizacje , propozycje – każdy konstruktywny komentarz mile widziany.

Długa sukienka w kwiaty tylko dla wysokich kobiet

Długie sukienki są najlepsze dla wysokich kobiet – to fakt. Jeśli jesteś wysoka to po prostu łatwiej będzie stworzyć Ci stylizacje z długą sukienką, która dobrze wygląda. Nie oznacza to jednak, że jeśli jesteś nieco niższa to będzie wyglądać fatalnie. Po prostu musisz bardziej uważać, żeby nie zniekształcić swojej sylwetki, nikt nie powiedział, że będziesz wyglądała źle.

post1

Unikaj gdy masz krągłe kształty

Krągłe kształty i długie sukienki to rzeczy, które według wielu osób nie idą w parze. Ja się z tym zarówno zgadzam, jak i nie. Na pewno długa sukienka nie pomoże, jeśli zaliczasz się do grona puszystych kobiet, bo Twoja sylwetka będzie przez nią bardziej masywna. Z drugiej jednak strony długa sukienka to świetny pomysł by ukryć pewne niedoskonałości, takie jak masywne uda.

Figura typu jabłko – długa idealna?

Tak, długie sukienki bardzo dobrze grają z taką sylwetką, ponieważ pozytywnie wpływają na jej proporcje. Jeśli więc jesteś jabłkiem – szukaj długiej sukienki!

post2

Długa sukienka, wysokie szpilki

Długie sukienki na pewno lubią się z wysokimi szpilkami. I wracamy tutaj do punktu pierwszego i drugiego. Jeśli jesteś niska to szpilki sprawiają, że masz te 10-12cm więcej, a dodatkowo wysmuklają sylwetkę. Wniosek? Szpilki sprawią, że będzie lepiej, ale jeśli masz 175cm to wcale nie musisz ich zakładać.

Długa sukienka na sylwestra, bal lub wesele?

Na sam koniec przejaw mojej osobistej walki ze stereotypami. Nie, nie i jeszcze raz nie. Długa sukienka nie jest dobra tylko na wieczorną, wyniosłą galę! Nie każda długa sukienka jest wieczorowa. Oczywiście, długość często dodaje stylu (mini często go zabiera), ale długie sukienki możesz śmiało założyć na nieco mniej oficjalne wydarzenia takie jak sylwester, wesele, chrzciny, komunia, koktajlowa impreza.

Gdzie kupić modną długą sukienkę?

Sklepów z dobrej jakości, modnymi produktami jest sporo, ja polecam:

Serdecznie zapraszam do sklepów oraz do dzielenia się swoimi przemyśleniami poniżej!

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s